Bülten

 Mersin TİM TEB Girişim Evi Girişimcileri 
“Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası’nda”

Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından 6-7 Aralık‘ta Dünyada yeni ekonomi çağının en önemli dinamiği Startup Ekosistemi İstanbul Kongre Merkezinde gerçekleştirildi.
Mersin Girişimcilerimizden E-Bilge, Soocommerce, Urban Express, Barkosoft ve Bilginer firmalarıtanıtım ve yatırımcı buluşmaları için ekosistemede yer alma fırsatı buldular.

Etkinliğin ilk günü fuar alanını ziyaret eden Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Sn. Mehmet ŞİMŞEK Girişimcilerimizi standlarında ziyaret ederek projeleri hakkında bilgi edindi.
Bu yıl BORN GLOBAL İSTANBUL Etkinliğinin dahil olması ile firmalarımız ulusal ve uluslar arası Küresel Doğuş çatısı altında tanıtım ve yatırımcı ile buluşma faaliyetleri ile birlikte network, satış, işbirliği imkanı buldu.
 TEB NV Yönetim Kurulu Başkanı Sn Varol Civil’in açılış konuşması ile başlayan Born Global Pegasus Sahnesi Etkinlikleri, Ulusal Pitching Yarışması ile devam etmiştir. Sunum yapmaya hak kazanan 60 finalist arasında yer alan Mersin TİM TEB Girişim Evi girişimcilerinden Bilginer firması GyroTürk Projesi ile sunumlarını gerçekleştirmiştir.

9 Aralık Cumartesi etkinliğin son günü  Cumhurbaşkanımız Sn.Recep Tayyip Erdoğan ve Ekonomi Bakanı Sn. Nihat Zeybekci fuar alanına katılarak TİM Başkanı Sn. Mehmet Büyükekşi eşliğinde girişimcilerimizi ziyaret ederek, projeleri hakkında bilgi aldı.
 GyroTürk Projesi ile yakından ilgilenen  Sn Recep Tayyip Erdoğan dünyanın en güvenli motorlu hava araçları arasına yer alan yerli üretim gyrocopteri hayata geçiren Bilginer firmasına  Sanayileşme ve Yatırım Desteği verilmesi için danışmanlarına yönlendirdi.