Bilginer Havacılık Spor Organizasyonu San. Tic. Ltd. Şti. 2002 yılında kurulmuş olup güvenlik ve otomasyonalalında faliyet gösterirken 2009 yılından bu yana Gyrocopter tasarım ve imalatı konusunda çalışmalar yapmaktadır. 2013 yılında Gyrocopter Tasarım ve İmalat Projesi ile KOSGEB AR-GE, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programından katılmış olup 2015 yılında Arge Projesini Başarıyla bitirmiştir. 2018 Yılında ise KOSGEB TEKNO Yatırım desteğiyle seri üretime başlamıştır.

Bilginer Havacılık Ekibi AR-GE,Üretim Tasarım ve İş geliştirme uzmanlarından oluşmaktadır. Asıl amacı,geniş dağıtımı ve satışıyla sınıfının en iyisi Gyrocopter üretmektir.

Misyonumuz: Dünya Havacılık sektörünü yakından takip ederek, dürüst, güvenilir, öncü,doğaya ve insana saygılı, yaklaşım ve ilkeler ile dünyada hızla gelişen havacılık ve yan dallarının ülkemizdeki gelişimine katkı sağlamaktır.

Vizyonumuz : Türk Sivil  Havacılık sektörünü gelişmiş ülkeler seviyesine getirmek için çalışmalar yapmak ve bu doğrultuda toplam kaliteden ödün vermemektir.